Фауна більшої, позатропічної частини мате­рика має значну схожість з фауною аналогічних частин Євразії. Характерні тварини тундрової зони — північний олень (кариб), білий ведмідь, песець, лемінг, заєць-біляк, біла сова, біла куріпка. Вівцебик зустрічається тільки на півночі Канадського Арктичного архіпелагу, у Ґренландії. Найбільш типові пред­ставники тайги — це лось, олень вапіті, американська куниця, бурий ведмідь, канадська рись, росомаха, бобер, деревний ди­кобраз, ондатра, куниця, червона білка, велика летяга. Чисель­ність тварин, особливо хутрових звірів, різко скоротилася. Ще більш постраждала фауна змішаних і широколистяних лісів, що включала ряд оригінальних видів (наприклад, віргінський олень, скунс, сіра лисиця, червона рись, сіра білка, кріт Зірко­рил, із птахів — вилкохвостий лунь, дика індичка). Частіше зустрічаються ховрахи, землерийки, лісові бабаки.

У субтропі­ках, на південному сході материка, зустрічаються представники тропічної фауни — алігатор, кайманові черепахи, ібіси, фламін­го, пелікани, колібрі, каролінський папуга. Значно винищені тварини степів і лісостепів — бізон (зберігся тільки в заповідни­ках), антилопа-вилоріг, олень-мазам (зберігся в горах), койот, лисиця прерій; чисельні гризуни (ховрашки, лугові собачки), степові тхори, борсук, мішковий пацюк і птахи (земляна сова, луговий тетерев та ін.). Для гірничо-лісових ландшафтів Кор­дильєр характерні товсторіг, або сніжний баран, ведмідь грізлі (зберігся на Алясці). На пустельних-степових плоскогір’ях чис­ленні плазуни, у тому числі отруйні — гримуча змія і ящірка ядозуб; ящірка фринозома, степовий удав і деякі інші. У Цен­тральній Америці, Вест-Індії, зокрема на півдні Мексикансько­го нагір’я, переважають тропічні тварини, у тому числі півден­ноамериканські — броненосці, мавпи, кажани, колібрі, папуги, черепахи, крокодили, ящірки та ін.

На території Північної Америки створено 55 національних парків (у тому числі 19 у Канаді, 27 у СІЛА, 6 у Мексиці і 3 на Кубі), в яких поєднуються охорона флори та фауни і добре розвинутий туризм. Найбільш відомі національні парки: Єллоустонський, Великий Каньйон, Йосемітський, Банф, Джаспер, Секвоя.